Коли будуть тротуари?

Зробити світ навколо себе краще можливо, наприклад, просто проектувавши і спорудивши правильні тротуари, щоб не було калюж, бруду, пилу, щоб можна було проїхати мамам з дитячим візочком, а також інвалідам без зайвого навантаження. Це може виглядати фантастично, але можна зробити місто з чудовими доріжками при будь яких кліматичних умовах. Так, так, ви не помилилися, навіть в Сумах можна ходити по рівненьких тротуарах!

У 2017 році в Сумах передбачено розробку проекту велодоріжок, але за умови, що зроблять капітальний ремонт тротуарів. Як ми бачимо, процес реставрації почався. Але якою ціною? Вже декілька місяців не можливо спокійно пройти, сісти у маршрутне таксі, через те, що все перерили щоб зробити нові тротуари, а темп робіт досить низький, тому при складних погодних умовах ремонт невідомо коли завершиться.


З такими тротуарами, які в нас зараз людям доводиться проходити по-під домами або псувати газони, щоб пройти куди потрібно.


Особливо незручно місцевим жителям, які живуть в домах, що знаходяться біля проїжджої частини: під вікнами вже третій місяць голосно працює важка техніка, від пилюки – ніде подітись, а пройти додому – справжнє випробування.


Аби подолати відрізок у кілька сотень метрів, пішоходам доводиться або йти по багнюці, або виходити на дорогу з інтенсивним авторухом, або просто йти по грунтівці з камінням. 


Тротуари ремонтуються по вул. Героїв Сумщини - Харківська - Лушпи - Заливна - Троїцька, ще Прокоф'єва, Роменська і, можливо, десь ще.

Але, з появою у Сумах так званих євродворів та новостроїв ситуація з міськими тротуарами стала покращуватися. Ще у 2014 році у дворах були ями, які не могли проїхати машини з низькими посадками, а тротуарів зовсім не існувало. Однак справа з тротуарами над трасою залишає бажати кращого. Зупинки, які перекривають пішоходам дорогу, високі бордюри, через які може перечепитися будь-хто, вже не говоримо навіть про людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів та батьків з дітьми.

Наша команда провела бліцопитування на вулиці Харківський та запитали у громадян про їх ставлення до тротуарів. Всього опитаних було 50 осіб різного соціального статусу та віку. 36% сказали, що їх у нас майже не існує, 48 % сказали, що вони жахливі, 7 % - погані і 9% - більш-менш задоволені, адже живуть у нових будинках або мають відремонтовані двори. Послухаємо, що саме вони говорили.

Наприклад, гарний тротуар разом з вело доріжкою є обабіч озера Чеха. Дивіться фото. 


Однак рух проблематичний: пішоходи, велосипедисти, батьки з дітьми та спортсмени не вміщаються в цьому ряду.


Хатинки для найменших



Привіт, на календарі четвер. Рубрика «Zoo Економія» знову готова допомогти Вам у виборі товарів для наших чотирилапих друзів. Майже кожен у дитинстві хотів мати в себе вдома якогось звірка, але з певних причин батьки не дозволяли. Аргументуючи це тим, що собаку треба постійно вигулювати, за кішкою доглядати та інше. А ось таку тваринку, як хом’ячок тримали вдома більшість з нас. Вона ж ніби - то догляду не потребує. Але це велика помилка. «Мы в ответе за тех, кого приручили», Антуан де Сент-Екзюпері був абсолютно правий. Кожне живе створіння потребує догляду та уваги. 
Перш ніж завести хом’яка ви повинні знати, що тирса, клітка, тарілочка, поїлка та хатинка будуть коштувати дорожче, ніж сама тваринка. А у виборі найкращої з найкращих хатинок ми готові Вам допомогти. Аналізували будиночки з різних матеріалів, але приблизно однакові за розмірами та ціновою політикою. Прейскурант готовий,  дивіться самі, та робіть висновки, що краще, зекономити чи скупитися у розкрученому та розрекламованому магазині.
Найдорожче у магазині «Master Zoo». Ціна за одну хатинку 50 гривень 25 копійок, щоправда деревяну.  У «Цезарі» взагалі відсутні, є тільки такі, що на поминають шалаші, вони коштують 55 гривень. Але на нашу думку, вони не зручні і розмістити їх у маленькій клітці буде неможливо. У відділі зоотоварів у «Епіцентрі» та магазині «Зоотовари» - ціна однакова 24 гривні 70 копійок та 25 гривень. «Питомец» такий товар не пропонує. На базарі можна знайти найдешевше, за 20 гривень. Що ми і зробили. Наш хом’ячок «Няма» проводить у ньому весь день, а вночі виходить. Бо, як відомо, гризуни ведуть нічне життя.


 Христина Опаренко

«Не літаюча» тарілка



Привіт - привіт! Травневі свята промайнули, сподіваємося Ви гарно відпочили, а ми тим часом не сиділи на місці. Четвер приніс рубрику «Zoo Економія». Сьогодні поговоримо про річ, яку ви повинні купити у першу чергу, якщо у вашому домі зявилося кошеня. Мова піде про керамічну тарілку. Звичайно що тарілка може бути різна, яку ви самі придумаєте. На нашу думку, пластмасові тарілки не зручні, вони легкі і під час прийому їжі можуть пересуватися по кухні, до речі, пластикові ємності шкідливі, навіть для чотирилапих. Такий посуд можна використати лише для питної води. Не забувайте, що доступ песика або кішечки до води повинен бути завжди безперешкодним! Керамічна ж тарілка «літати» по кухні від невгамовного апетиту хвостатого не буде!
Для моніторингу ми обрали керамічну тарілочку для котів середньої цінової політики, на яку найчастіше можна натрапити у зоо магазинах.
Переходимо до цін! Як гадаєте, де найдорожче коштує така тарілка? Правильно, ви вгадали, це магазин «Master Zoo». 84 гривні це просто кусюча, як Льоля, ціна! У відділі зоотоварів у «Епіцентрі» - вдасться придбати дешевше, за 72 гривні 80 копійок. Досить схожу тарілку знайшли у «Зоотоварах» тут вона коштує 65 гривень. У «Цезарі» та «Питомце» керамічний посуд відсутній. Пропонують лише пластиковий. На базарі вибір керамічного посуду не вражає, на відміну від пластикового.
Хоч ця тарілка і для котів, але Льоля їсть із неї з задоволенням. Тож ми рекомендуємо! За тиждень розповімо про хатинки для хом’ячків. До зустрічі.


Христина Опаренко

Побавимося смачненьким на десерт?


Цікаво, хто визначає, що собачий корм став ще смачніше…
Привіт! Сьогодні ми підготували для Вас щось цікавеньке та солоденьке. Мова піде про натуральні ласощі для собак «Десерт-печиво» фірми «Природа». Позаминулого разу ми рекомендували сайт цього виробника, і знову обрали для моніторингу продукцію цієї фірми.
Печиво розфасовано у пакетики по 550 та 100 грам. і має такі смаки:

  •  Яловичина-бекон
  • Сирний коктейль
  • Злаки
  • Злаки вівсяні
  • Яєчний
  • Молочний
  • Шоколадний 
  • Морські водорості
  • Мікс смаків (всі перераховані вище смаки)

Чесно кажучи, нашому експерту Льолі, печиво не дуже подобається, вона його їсть без апетиту, значно більше їй до вподоби сушений бичачий пеніс. Знайти печиво можна не в усіх магазинах. А там де воно є, то коштує не дорого. Це найвигідніші ласощі для собак!
Давайте глянемо, що ж там з цінами! Моніторили пакування 100 грам. Магазин «Master Zoo» за традицією має захмарну ціну - 14 гривень. У «Цезарі» маленька пачка відсутня, замість неї пропонують пів кіло! Але попереджаю: не всі собаки звикли їсти сухе печиво, тому купувати одразу великий пакет не рекомендую. «Питомец» - 12 грн., відділі зоотоварів у «Епіцентрі» - 11 гривень 80 копійок і це найдешевша ціна! У «Зоотоварах» такі ласощі відсутні взагалі.
Зловживати ласощами не потрібно, зазвичай їх дають чотирилапим під час тренувань. Тоді песик залюбки виконує поставлені завдання, знаючи, що на нього очікує така бажана винагорода. Але все ж таки краще бавити песика спеціальним печивом, а не годувати цукерками, які створені для людини. Собаки схильні до хвороби цукровий діабет. Тримайте хвіст пістолетом і до нових зустрічей за тиждень у цей же день!
                                                                                                                                 Христина Опаренко

Коли будуть тротуари?

Зробити світ навколо себе краще можливо, наприклад, просто проектувавши і спорудивши правильні тротуари, щоб не було калюж, бруду, пилу, щ...